Нещодавні дослідження виявили райони з
найчистішим повітрям у Луцьку. Ми вирішили продовжити цю тему.
Ще зі школи нам постійно говорять, як важливо дихати чистим повітрям, багато часу проводити на природі. Але як конкретно впливає на нас якість повітря, яким ми дихаємо щодня?
Проживання у районі з брудним повітрям може забрати у людини до двох років життя. Згідно з всесвітньою організацією охорони здоров'я, одна третина випадків смерті від інсульту, раку легенів і серцевих захворювань обумовлена забрудненням повітря. Це еквівалентно впливу тютюнового диму і значно серйозніше, ніж, наприклад, наслідки споживання надлишкової кількості солі.
Як зменшити ризики та мінімізувати вплив брудного повітря на наше здоров'я та самопочуття? Найперша думка —
жити на природі, якомога далі від промислових підприємств. У Луцьку зараз є багато пропозицій щодо житла саме у передмісті.
⠀Ми вирішили з'ясувати, як саме впливає життя за містом на здоров'я людини? Ось думка експерта — завідувача відділення пульмонології Волинської обласної клінічної лікарні, члена Європейського респіраторного товариства Олега Яковенка:
«За містом, звичайно, повітря чистіше, менше смогу, менша загазованість, проте, за містом є багато рослин, і це може бути іншим шкідливим чинником для тих, хто має алергію на пилок (так званий поліноз). Велике значення має не лише локальний стан повітря, але й кліматогеографічна зона, в якій проживає людина. Наприклад, клімат Волині — це підвищена вологість, сирість, велика кількість грибкових алергенів у повітрі, які шкодять здоров'ю людини, особливо алергіками, астматикам, попри те, що в загальному в нашому регіоні повітря чистіше, на відміну від східних регіонів України, де брудніше повітря внаслідок важкої промисловості. Щоб тривалість та якість життя була доброю, потрібно дотримуватись правильної гігієни дихальних шляхів — працювати в безпечних умовах праці з відповідним захистом, не палити та берегти нашу екосистему, та якщо вже захворів, то лікуватись лише згідно з доказовою медициною!»
Повна стаття за посиланням:
https://pershyj.com/p-prozhivi-dovshe-podivisya-bilshe-2020-rik-ne-perestaye-divuvati-44552